Symbolika Szturmowców

Jako Szturmowcy uważamy, że nacjonaliści XXI wieku nie mogą być grupą rekonstrukcyjną przedwojennych organizacji narodowych. Nasza ideologia, choć zakorzeniona w najlepszych tradycjach polskiego i europejskiego nacjonalizmu, musi iść naprzód. Jeżeli chcemy odcisnąć swój ślad na historii naszego Narodu, nie możemy jedynie kontynuować dzieła naszych ideowych przodków. Musimy odważnie budować nasz własny nacjonalizm, pamiętając jednak, że Naród to wspólnota tych co byli, tych co są i tych co będą.


Za nasz oficjalny symbol obraliśmy błyskawicę – starożytny europejski symbol oznaczający siłę i gotowość do walki, często występujący w tym znaczeniu choćby na tarczach rzymskich legionistów. Nasz symbol nawiązuje także wprost do tradycji polskiego podziemia zbrojnego i oparty został na emblemacie Grup Szturmowych Szarych Szeregów – elitarnej harcerskiej organizacji dywersyjno-sabotażowej odpowiedzialnej m.in. za akcję pod Arsenałem, podczas której odbito więźniów „Pawiaka” czy zamach na Franza Kutscherę – kata ludności Warszawy. Szturmowcy Szarych Szeregów nie ograniczali się jednak tylko do doraźnej działalności bojowej. W ramach programu „Dziś, Jutro, Pojutrze” przechodzili specjalistyczne kursy wojskowe oraz kształcili się na tajnych uczelniach, aby móc służyć Polsce także po jej wyzwoleniu.


Idea „Dziś, Jutro, Pojutrze” wyraża w pełni również zasady naszego nacjonalizmu. Toczymy Dziś walkę o dobro naszego Narodu. Chcemy doskonalić nasze umiejętności, aby Jutro być dla Niego jeszcze lepszymi żołnierzami. Dbamy o nasz rozwój intelektualny, aby Pojutrze móc budować w nacjonalistycznym państwie Jego dobrobyt.